Ako pridať firmu do adresára?

K tomu, aby ste mohli pridať svoju firmu, organizáciu do adresára, a neskôr ich spravovať a upravovať, musíte sa v systéme registrovať, čiže si vytvoriť užívateľský účet. Je to rýchla a jednorázová záležitosť, z jedného užívateľského účtu môžete pridať a spravovať aj viac firiem, či organizácií.

Registrácia

Na stránku s registráciou sa dostanete kliknutím na tlačítko „Registrácia“ v hornom menu, prípadne aj priamo kliknutím na túto linku. K tomu, aby ste sa úspešne registrovali stačí zadať:

 • Užívateľské meno
 • Vašu emailovú adresu
 • Dvakrát to isté heslo (silu vášho hesla vám systém indikuje automaticky. Nezvoľte si ľahko uhádnuteľné, príliš jednoduché heslá, zabránite tak možnému zneužitiu vašich údajov)

Po vyplnení údajov kliknite na tlačítko „Registrácia“.

Týmto je vaša registrácia ukončená. Do emailu vám zároveň zašleme vaše užívateľské meno a heslo.

 

Pridanie firmy

Kliknite na tlačítko „Pridajte firmu“ v hornom menu, alebo na bočnej lište (veľké oranžové tlačítko). Prihláste sa do systému zadaním užívateľského mena a hesla, ktoré ste si zvolili pri registrácií.

Zvoľte si balík služieb. Môžete si zvoliť základný bezplatný balík, ale aj platený balík, ktorý dá vašej firmy lepšiu viditeľnosť pre budúcich zákazníkov (viac o zlepšení viditeľnosti tu…).  Stlačte tlačítko „Ďalej“.

Vyplňte údaje o firme, organizácií:

 • Názov firmy, obchodu – povinná položka, tento názov sa bude zobrazovať v celom adresári
 • Adresa – vyplňte adresu,  po vyplnení kliknite na „nájsť na mape“ a služba Google Maps sa pokúsi určiť vašu polohu na mape. POZOR! Databáza Google nie vždy funguje dokonale. V prípade, že vaše sídlo označila inde, ako to v skutočnosti je, viete si značku na mape upraviť aj ručne. Kliknite na značku (držte tlačítko myši) a pretiahnite značku tam, kde je vaše firma. Pustite tlačítko. Znova prepíšte adresu v okienku vyššie (keďže Google ju možno prepísalo podľa toho, kde ste značku presunuli), ale tentoraz už nekliknite na tlačítko „nájsť na mape“. Tentoraz budete mať správnu aj adresu, aj umiestnenie na mape.
 • Kategórie – zaraďte svoju firmu do kategórie, ktorá ju najlepšie charakterizuje a kde je najväčší predpoklad, že vás návštevníci stránky budú hľadať. Pri bezplatnej službe môžete firmu zaradiť len do jednej kategórie. Pri platených balíkoch môžete firmu zaradiť do viacero kategórií, čím zvýšite pravdepodobnosť, že vás potenciálny klienti nájdu (viac o balíkoch tu…).
 • Otváracia doba (nepovinná položka)
 • Kontaktné informácie – telefónne číslo, webstránka, e-mail (POZOR: ak nechcete, aby bola emailová adresa zverejnená, toto okienko nechajte prázdne), adresa vašej Facebook stránky (adresa www.facebook.com/ je už predvyplnená, stačí dopísať názov vašej stránky).
 • Obrázky – môžete nahrať max. 5 obrázkov, ktoré budú vo forme galérie dostupné vo vašom firemnom zápise. Pozor! Dbajte na autorské práva, nahrávajte len svoje obrázky, alebo také, ku ktorým máte autorské práva. Obrázky stiahnuté z internetu môžu porušovať autorské práva, za čo nesiete zodpovednosť.
 • Popis, charakteristika firmy, prevádzky, služby, organizácie – podrobnejší popis vašej firmy. Tu môžete podrobnejšie informovať o tom, čo vaša firma robí, aké služby, tovary a pod. ponúka verenosti.
 • Značky – kľúčové slová – vyberte 2-3 slová, ktoré najviac charakterizujú vašu firmu a napíšte ich sem, oddelené čiarkou.

Keď ste s vyplnenými údajmi spokojní, kliknite na „Ďalší krok“

Prehľad objednávky – ak súhlasíte, kliknite „Ďalej“

Ak ste si zvolili platený balík, sledujte inštrukcie potrebné k správnemu vykonaniu platby za danú službu. Zapamätajte si prosím číslo objednávky. Inštrukcie k platbe nájdete aj tu…

Týmto sa registrácia firmy skončila. Po skontrolovaní zápisu administrátorom (a v prípade plateného balíka aj po prijatí platby) bude Váš zápis aktivovaný, zvyčajne do 48 hodín.

Adresár firiem a organizácii - Rimava.sk, s.r.o.
Prejsť na panel nástrojov